| SysRq a întrebat:

In legatura cu cursul de scuter de la 16 ani am inteles ca costa 1 mil nu asta conteaza, trebuie sa dai vreun test sau ceva ca si pentru carnet? Sau faci doar un curs si atat?

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Teoretic se fac niste cursuri, se face fisa medicala, test psihologic etc. Practic esti in Romania si vorbeste cu un instructor auto si ii dai 100-130 de lei si gata! Daca nu merge asa vorbeste cu alt instructor laughing

| Facebook_4877 a răspuns:

Dacă ai o pilă la vreo şcoală de şoferi, nici nu e nevoie sa treci pe acolo. dacă n-ai, trebuie să faci nişte cursuri de legislaţie rutieră şi dupa aia bineânteles că o sa dai examen happy