| laurentiu181099 a întrebat:

M-am decis sa imi cumpar o masina asa ca am cautat una pe net si am gasit un opel corsa
an fabricatie: 2002
combustibil: benzina
kilometraj: 2100000
categoria: coupe
stare: inmatriculat
cutie viteze: manuala (5+1)
capacitate 1000cm3
climatizare: fara
culoare: grimetalic
numar usi :2/3
norma euro: euro4
pretul este de 1. 750euro

Ar fi bine sa o iau sau nu?

Funda pentru cine da cel mai detaliat raspuns

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Eu nu inteleg ce e asa de mirat ca are 210000km. Masina are 13 ani aproape, credeti ca toti merg cate 1000 km pe an ca noi, romanii? Lumea cumpara masini sa le foloseasca, nu sa stea cu ele in parcare.

Sincer sa fiu, pentru motorasul ala de 1 litru nu merita. Nu ai demaraj, nu ai nimic. In banii astia gasesti altele cu cel putin 1.2 litri si acelasi rulaj.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi cum e cu timbru, e posibil sa mai dai cateva sute de euro sa o inmatriculezi. Nu putem sa iti spunem noi daca sa o cumperi sau nu. o duci la un mecanic, ii faci un test... oricum 210. 000km pentru un motor benzina incepe sa fie multisor

| ady18 a răspuns:

Chiar are 2100000 km?

| IQ a răspuns:

Sincer nu se merita, in sepcial pretul care mi se pare un pic exagerat avand in vedere masina.

| bonjordoking a răspuns:

In niciun caz! Cu 2100000 km la bord, masina te va lasa la prima cheie... daca mai porneste.Pretul pare foarte tentant dar nu merita absolut deloc, si esti sigur ca sunt 2100000km?!

| laurentiu181099 explică:

Da si mie mi s-a parut mult 210000... am mai gasit si altele aveau intre 130000-150000 maximul era 170000 la acelasi pret dar alte masini ce ziceti sau daca stiti vreau sait unde sa ma uit