| cryss09 a întrebat:

Sall tpu...ma gandeam sa imi iau o masina si m-am oprit la Fiat Stilo dar ma intereseaza cat ma consta sa o inscriu pe numele meu (ea este inscrisa pe Ro)...

Model, Caroserie: Fiat Stilo1, 6-16V, Hatchback
Fabricatie: 2002
Rulaj: 150, 000 km
Combustibil: benzina
Motor: 1596 cm³ (Putere 103 CP / 76 kW)
Transmisie: manuala
Norma Euro: euro4
Tara de origine: Romania
Tara inmatricularii: Romania
Data primei inmatriculari: 08/2002
Imi spuneti si mie va rog ..multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu a mai fost inmatriculata dupa 2007 taxa de timbru te ajunge cam 270E.

in plus mai trebuie sa faci rar ul 150 ron

rca pe numele tau, cam 700-800ron/6luni

taxele de certificat vreo 80 ron

numere 45 ron daca vrei sa le schimbi, 85ro daca vrei preferentiale

rovigneta daca nu are deja cam 130 ron

| EdwardAndrey a răspuns:

Detin stilo.
Excelenta masina!
RECOMAND CU INCREDERE.
Un raport PRET - DOTARI - CALITATE de neegalat. am urmarit cateva clipuri pe youtube si Stilo este mai sigur la testele EuroNCap decat un Passat! Si la stabilitate sta ceva mai bine decat un Passat. Pe un Passat de acelasi an cu Stilo dai cu vreo 1500 - 2000 de euro mai mult. deci clar nu merita!

| sypzer a răspuns:

Sunt inca un copil de clasa a 7-a dar am azit de la orele de fizica ca nu trebuie sa urmarim o masina foarte puternica si luxoasa ci trebuie sa aiba o putere normala de 75 CP. Urmareste siguranta! e cea mai buna optiune dupa parerea mea. O masina nu este folosita pentru a te da in spectacol ci pentru a te deplasa, iar in primul rand trebuie sa iti asiguri siguranta! O masina cu mai multi CP este mai greu de controlat! Asa ca eu te-as sfatui sa iti alegi una potrivita tie pe masura experientei tale in domeniul condusului! Oricum ar fi nu uita sa iti pui centura!

| suntserios a răspuns (pentru sypzer):

Ha, daca ar avea macar 30% din soferi mentalitatea ta... ar fi o treaba

| unstable1mentally a răspuns:

Sa te astepti undeva la 250 - 350 lei maxim