| DinuEu a întrebat:

Ma gandesc sa imi cumpar un kart. Am de ales între unul de 25 cp 100cc (viteza max 140 km/h) si unul de 33 cp. Care ar fi adecvat având in vedere ca sunt la inceput?

Răspuns Câştigător
| AndyKama a răspuns:

In regula Dinu.Am cateva cunostinte in domeniu asa ca raspunsul firesc ar fi sa alegi un motor micut, avand cai putere mai putini si centimetri cubi deaseameanea.Nu te gandi ca va fi un vehicul lent, pentru ca este o forta destul de mare raportata la masa.Nu stiu daca este cifra reala 140km/h, mie unuia fiindu-mi putin cam greu sa-mi imaginez.In fine,incepe cu ceva putin mai domestic,vezi daca poti sa, l controlezi, daca te intelegi cu el, si in cazul in care te gandesti la cariera, alege ceva puternic mai apoi.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fiind periculoase ambele, te sfatuiesc sa-l alegi pe cel mai puternic.
Daca iti doresti sa mergi la competitii cu el, intereseaza-te care sunt categoriile la care poti participa, tinand cont si de varsta, ca sa stii ce sa alegi.
Uita-te si la piesele de schimb, pretul pieselor pentru kart-urile de competitii sunt de la 50e in sus... Studiaza mai bine domeniul, si vei sti ce ti se potriveste.

| AndyKama a răspuns:

Salut Dinu.Te-as ruga sa ne adresezi si o intrebare, deoarece in forma textului tau...din nefericire nu avem la ce anume raspunde.

| DinuEu explică (pentru AndyKama):

Gata. Acum banuiesc ca poti sa raspunzi

| AndyKama a răspuns (pentru DinuEu):

In regula Dinu.Am cateva cunostinte in domeniu asa ca raspunsul firesc ar fi sa alegi un motor micut, avand cai putere mai putini si centimetri cubi deaseameanea.Nu te gandi ca va fi un vehicul lent, pentru ca este o forta destul de mare raportata la masa.Nu stiu daca este cifra reala 140km/h, mie unuia fiindu-mi putin cam greu sa-mi imaginez.In fine,incepe cu ceva putin mai domestic,vezi daca poti sa, l controlezi, daca te intelegi cu el, si in cazul in care te gandesti la cariera, alege ceva puternic mai apoi.

| DinuEu explică:

L-am scris pe fuga.O sa il rescriu.winking