| Coditza19965 a întrebat:

Maine am de dat exament la scoala de soferi mai exact TRASEUL, bun. Faza e ca am picat tura trecuta intr'un mod tare ciudat, in fine. Acum Ce'i drept am o mare problema Uit sa semnalizez si ma pierd in Sensul Giratoriu. Mi'e tare teama sa nu pic iar. Ce sa fac sa scap de emotii si cum sa fac sa nu uit de semnalizari si mai ales de "PANICA DIN SENSUL GIRATORIU" Nu vreau sa pic iar straight face Un mic sfat?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pai nu te grabi, daca nu te grabesti si stii sa iti pastrezi calmul iti vei aminti sa semnalizezi si nu vei avea probleme in sensul giratoriu, daca te grabesti sau nu esti calm esti ca si picat.
TRAGE DE TIMP!

2 răspunsuri:
| angelcore a răspuns:

Este dovedit stiintific ceea ce o sa iti indrug eu acum. Emotiile sunt generate de creier, logic, deci sa demontrat ca daca mananci sau mesteci ceva, emotiile sau teama vor disparea, pentru ca creierul gandeste asa: "nu are cum sa ii fie frica de ceva si sa manace in acelasi timp!" Asa scapi de emoti, mesteca guma. Cat despre celelate parti... lumea nu se termina si daca nu iei examenul nu inseamna decat ca nu esti pregatit. Succes.

| Vladd97 a răspuns:

Tine doar de tine. Nu exista asemenea sfaturi. Te ajuta sa iti zic sa fii sigur pe tine? Pe mine nu m-ar ajuta... Vorbeste mai bine cu instructorul.