| RappaNow a întrebat:

Mi-am cumpărat acum 2 săptămâni un Derbi GPR 50ccm Nude cu aproximativ 6000 de km în bord.

Am o problemă cu pornirea la el și nu știu care ar fi motivul. Bateria este încărcată și bujia schimbată. Primește curent, am verificat și rezervorul de benzină să mă asigur că primește benzină.

(TEMPERATURA ESTE INTRE 3-6 °C)
Aici e cam frig și nu știu dacă e doar de la frig de asta vreau să întreb.

Moped-ul pornește când e împins. Dar având în vedere că trebuie să merg zilnic la lucru cu el nu îmi prea convine să tot împing la el.

De la ce poate să fie? Vă mulțumesc, dau fundă!

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Nu are soc automat? Poate s-a dereglat. Curata carburatorul.

| RappaNow explică (pentru SoulReaver):

Are doar buton de pornire și choke. Am incercat cu și fără choke dar nimic.