| Andrey550 a întrebat:

Mi-am luat azi o baterie pentru Scuter cu acid SI intrebarea este ca CE trebuie Sa fac? CE pasi trebuie Sa urmez ca Sa o incarc(formatez) cel de la magazin mi-a spus ca trebuie Sa pun acidul in fiecarr gaura din baterie SI Sa o pun la incarcat 24h la 4ah 12v

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

Teoretic daca acidul are o anumita concentratie nu trebuie incarcata.
Trebuie doar sa fii atent sa iti ajunga acidul sa pui in mod egal in fiecare element.
24 h la 4ah este o absurditate.