| Maier_Emi_1997 a întrebat:

nu mai de mult mi-am luat LG optimus 3d max p720 si mi-a sugerat sa ii fac rodaju la baterie si am facut cum au spus cei de la magazin trebuie sa se descarce bateria si so incarc, dar s-o las 12 sau 14 ore la incarcat cand am facut ultimadata vad dupa ce am scos telefonul ca e luata putin din baterie atunci o fost vreo 3 dimineata cand ma scol acuma la 10 dimineata vad ca bateria e jumatate

1 răspuns:
| Mihaitza009 a răspuns:

Pai asta poate fi din cauza incarcatorului pentru ca are amperajul mai mare decat cere cere bateria ta
poti incerca cu un alt incarcator sau sa cumperi o noua baterie
cred ca ti-am fost de ajutor
funda?