| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
O întrebare as avea pentru cei care știu sau care au mai experimentat.
Am un Ford Focus Mk1.
De câteva zile mi-am schimbat electromotorul și de fiecare dată, când ma urc in mașina exista un miros ciudat care după ce pornesc motorul, dispare brusc.
Ce ar putea fi? Nu Îmi dau seama.
Și acel miros poate sa fie toxic?
Aștept răspunsuri. Și rog seriozitate.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Acel "miros ciudat" poate fi cauzat de ceva in zona electromotorului.
Electromotorul functioneaza doar pentru putin timp, dupa care opreste impreuna cu mirosul?
Verifica ce se intampla in aceea perioada! Daca nu reusesti sa dai de sursa mirosului, apeleaza urgent la un specialist!

Nu-i de joaca cu circuitele electrice, mai ales cu cele de forta, fiind pericol de incendiu!