| Flavius86 a întrebat:

o intrebare scurta si simpla, ce masina imi recomandati la 1000 de euro benzina clar, intre A4, honda civic, fiat puntoam vazut si volvo 40 stiu ca toate is vechi altele mai bune altele mai rele dar as vrea sa stiu care e cea mai fiabila intre calitate pret.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A4 la 1000 E? pe bune? ai sanse mai mari cu o caruta decat un Audi la 1000E.

in banii tai singurele masini bune ar fi matizul, solenta sau vreun opel corsa bine intretinut.

| Danzell a răspuns:

Ia in considerare pretul componentelor la service. avand in vedere ca vrei o masina la 1000E e imposibil sa nu aibe, sau sa nu apara vreo problema.

la cun stiu eu ca fac romanii cand vand o masina (ma refer la calarit-prin gropi si alte chestii, ca sa creeze uzura) nu cred ca ar fi vreo surpriza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opel Corsa 1, 6.
Pe termen lung te costa mai putin intretinerea si ai performante de tot respectul.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Niciuna. O masina care costa 1000 de euro e un sicriu pe roti, indiferent de marca. Poate doar un Matiz sa mai mearga in banii astia, dar unu mai vechi.

| Dan193 a răspuns:

A4 cu 1000 de euro? trebuie sa fie in stare deplorabila. Volvo ii bun, dar vezi si singur care-ti place mei mult.

| suntserios a răspuns (pentru Flavius86):

La fiecare din masinile alea trebuie sa mai dai inca atat sa le inmatriculezi si in final ajungi sa dai 2000E pe un cazan veritabil, o masina veche de 20 ani care se va dezmembra incet incet la fiecare groapa