| FleshUl a întrebat:

O vopsea tip spray pentru jante buna si cat de cat ieftina? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am facut acum 2 ani niste jante cu spray plastidip; au iesit bine, dupa un an a fost vanduta masina, si erau ok jantele. Dar le facusem profi, cu primer slefuit. Costul a fost enorm, intra cate un spray la fiecare janta, iar un singur spray e 50 de lei.
Daca ai jante in stare buna, de pe care nu se exfoliaza vechea vopsea, le poti matui in doi pasi, cu smirghel P240, apoi P400, le stergi cu spirt sau benzina, apoi le vopsesti cu spray de vopsea Emaur. E destul de bun.
Eu iau in jur de 100€ cu tot cu meteriale, ca sa vopsesc la pistol un set de jante de aliaj. Aplic si primer pentru aluminiu, care costa aproape 100 de lei.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarac prost.

| Vasluetare a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog frumos nu mai vorbeste urat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vasluetare):

Ai venit sa iti bati joc de tine?

| Vasluetare a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu