| Drifterx500 a întrebat:

Salut TPU! Pe 25 octombrie este obligatorie masca interior/exterior, sunt confuz....se poarta si in masina personala?

5 răspunsuri:
| MariaEElena0505 a răspuns:

In mașina nu. ‘)) Dar afara da. In spații deschise și închise unde sunt oameni. In orice caz, in exterior. Nu in mașina personală.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca mergi in masina cu persoane necunoscute ai putea sa porți

| Lukasssz a răspuns:

Nu in masina

| gabicoo a răspuns:

Dacă mergi singur în mașină sau cu un membru al familiei tale nu se poartă mască! Dacă ai in mașină un străin trebuie sa o porți!

| Simpatic a răspuns:

In taxiuri sigur se poarta, ca si pana acum
In masina personala nu e nicio prevedere