| korenix a întrebat:

Pentru un motor 2.7 diesel cat platesti la primarie si cat platesti asigurarea in Romania?
Este vorba mai exact de un jaguar xf din 2009.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suna primaria sa afli cat costa, asigurarea te lasa uscat la buzunare pentru ca e motor puternic multi cai putere. Poti inmatricula masina pe Bulgaria, multi practica smecheria asta si m.am informat daca e legal pentru ca mi se pare suspecta treaba dar din surse obtinute de la unu si altul se pare ca nu au avut deloc probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozitul e in jur de 2000 ron / an
asigurarea nu depinde atat de mult de motor cat de varsta celui care detine masina

| mihaicelsfant a răspuns:

2000+lei parca

| mihaicelsfant a răspuns:

Cati cai are de curiozitate? e manula?