| GrandTheftAutogamer97 a întrebat:

Peste 2 luni voi incepe scoala de soferi.Pot sa ma apuc de legislatie de pe-acum?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti incepe sa studiezi legislatia rutiera, in principal OUG 195/2002, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate pe drpciv.ro. Dupa ce le-ai studiat poti incepe sa faci teste.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, chiar e recomandat sa incepi sa inveti legislatie singur, poate chiar sa te verifici cu chestionare.
E mult de invatat, daca incerci sa inveti totul intr-o saptamana, maxim doua, cat tin cursurile de legislatie la scoala de soferi, nu vei retine mare lucru, sau vei toci, si nu vei putea sa faci legatura dintre teorie si practica.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu? Poti sa faci scoala de soferi pana sa implinesti varsta de 18 ani, adica te poti inscrie la scoala si poti sa faci doar partea teoretica, nu vei putea face traseu si nici nu vei sustine examenul decat dupa ce implinesti 18 ani. Succes si condu prudent.

| țăranul a răspuns:

Salutare am un Citroën Jumper din 2000 mot 2, 5 si dacă al turez se pune an nas poate mă ajuta cineva cu un detaliu.