| GEORGEL2012 a întrebat:

Daca fac scoala de soferi si instructorul a zis ca facem 30 de ore de condus si o saptamana de legislatie cam in cat timp i-au permisul?
adica daca ma apuc sa fac scoala de soferi cu 3 luni inainte de 18 ani dau sala cand am 18 ani/? de cand sa ma apuc sa ma incadrez? eu is nascut pe 25 decembrie!

Răspuns Câştigător
| reihiuke a răspuns:

Da. Dai sala cand ai 18 ani. Si poti sa te programezi si mai tarziu. Nu trebuie sa dai neaparat imediat. Iti programezi orele ca sa faci cateva si inainte de examen. Vorbesti asta cu instructorul

1 răspuns:
| Madalina_Rovinescu_1994 a răspuns:

Buna,pai ai 15 sedinte de facut, fiecare sedinta 2h nu? dupa ce termini toate sedintele de condus si legislatia, te duci cu instructorul sau singur sa iti depui dosarul, apoi ei te programeaza in doua luni, daca nu ai 18 ani... dupa ce dai sala, a doua saptamana dai si orasul, daca iei si orasul, dupa 2 saptamani iti vine si permisul..Asa a fost la mine.