| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Recent am inlocuit un set motor 49cc cu unul de 80cc iar intrebarea ar fi daca este necesar sa modific pozitia cuiului de dozaj din carburator el fiind de 17.5? Sau daca este vreun avantaj in putere?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un cilindru mai mare cere o cantitate mai mare de amestec carburant deci n-ar strica să-l testezi nițel

| xVicenzo1911 a răspuns (pentru sierra1):

Din cate stiu carburatorul de 17.5 este deja reglat pentru 80cc sau cel putin asa stiam

| sierra1 a răspuns (pentru xVicenzo1911):

Păi dacă ȘTII atât de bine, de ce mai intrebi?