| AnonimDedicat a întrebat:

Salut TPU, revin cu o intrebare despre trotinetele electrice xiaomi, as vrea sa stiu cat curent consuma, adica daca imi vine factura la curent mai mare daca o incarc full odata pe zi (trotineta) cam cat ma costa in plus factura la curent?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca bateria are in jur de 300Wh, la o incarcare pe zi se consuma 0, 3KWh si daca pun pretul unui KWh la 1 leu bucata, intr-o luna cu 30 incarcari voi avea de platit 0, 3KWh/zi x 30zile = 9KWh deci 9 lei/luna. Daca o incarc de 2 ori pe zi, comsum dublu, 0, 6KWh/zi, 18KWh/luna si platesc 18 lei (daca pretul KWh e in jur de 1 leu/KWh).

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Consumi pe ora atât cât se specifica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are o amarata de baterie, nici nu iti dai seama la factura, poate nici 2 lei.