| adyy01 a întrebat:

Salut tpu.rog sa raspunda doar cei ce se pricep.am un audi 80 din 93 cu motor de 2000 benzina.problema e ca se opreste dupa cateva minute la relantiu. dupa ce se opreste, da la automat dar motorul nu porneste.si in mers mi a facut aceeasi problema.a scazut turatia motorului si s a oprit.am schimbat bujiile, fisele si capacul delco.a mers ce a mers si hopaaa....aceeasi problema.care e problema?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Problemele astea se rezolva cu mecanicul, la test de drum.
Cand se opreste, verifici prima data daca se alimenteaza cu benzina, apoi daca are scanteie.
Motorul banuiesc ca are injectie monopunct, reparatiile se executa mai mult mecanic decat "cu laptopul in fata", ca nu prea are senzori, nici diagnoza nu stiu daca ii poti face.