| feli18 a întrebat:

Stie cineva care este siguranta fuzibila de la ESP si cum o pot scoate? Detin un Opel Astra H 2006.

Numai bine!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea cred eu sa fie pus ESP-ul singur, pe o siguranta. Probabil daca scoti siguranta pe care e si ESP-ul, nu-ti mai porneste masina, sau nu-ti mai merg multe alte lucruri, ai sanse mari s-o umpli si de erori daca circuli asa.
Daca vrei sa "scapi" de ESP ca sa te joci cu ea pe gheata, sau ca sa pleci patinand, tine apasat butonul "Sport", si se dezactiveaza. Daca nu ai acel buton, nu mai stiu... Cauta prin meniu, ar trebui sa-l poti dezactiva si altfel.
Cauta si pe youtube, sunt multe tutoriale care te invata cum sa setezi computerul unei Astra H, ca-s foarte complicate...

| feli18 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am tot cautat pe net dar nu gasesc nimic, toata lumea vorbeste de butonul "sport", dar masina mea nu are asa ceva. Am gasit ceva in cartea masinii, la panoul de sigurante. O siguranta e "Sistemul ABS" si urmatoarea e "ABS" simplu. Ma gandesc ca o integrata in "Sistemul ABS"