| VRares a întrebat:

Stie cineva de unde as putea achizitiona un motor De 500cc si o cutie de viteze pe care sa le pot monta pe o masina ce se incadreaza in subcategoria b1 in afara de motoarele de microcar sau aixam?

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu poti, nimeni nu iti va omologa un Microcar sau Aixam decat cu motoarele originale, orice schimbare inseamna dosar penal! Motoare de 500 cmc nu ai de unde sa iei decat de la motociclete dar acelea sunt motoare de turatie foarte mare si nu vor merge, sau poate sa incerci dupa un ATV dar ala costa mai mult decat masina doar motorul!