| Tudurean_Alex_1996 a întrebat:

Salut TPU.
Trebuie sa schimb bara spate de la un golf 5 plus iar daca tot o schimb as vrea sa pun una de la un golf 6 plus (cred ca arata mai bine) dar nu stiu daca se potriveste.
Stie cineva daca se poate?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Da, se poate. Bara spate de la un Golf 5 Plus se poate schimba cu cea de la un Golf 6 Plus. Cu toate acestea, este important să verificați dacă există suporturi și găuri de fixare corespunzătoare în ambele versiuni. De asemenea, asigurați-vă că șuruburile sunt compatibile și că sunt în dimensiunile corecte. Dacă nu sunteți sigur, consultați un mecanic auto care să vă poată ajuta în această privință