| Cristian7991 a întrebat:

urmeaza sa imi achizitionez un suv si nu stiu ce sa aleg intre hyundai Santa Fe 2005 motor 2.0 sau JeeP Grand Cherokee an 2002 motor 2.7. Am uitat sa mentionez, ambele masini sunt 4X4 si DIESEL. Masina imi trebuie pentru ca am o casa la munte iar drumul e ca la munte din cauza asta m-am hotarat sa-mi iau un suv.

Răspuns Câştigător
| FPI a răspuns:

Singurul fapt pentru care sa alegi Hyundai ii ca ai costuri de intretinere mult mai mici, dar acel 2.0 diesel are un cuplu mult prea mic pentru un SUV plus ca vine de la V.M Motori ii ca o macaroana! La Jeep ai avantaje: lux, un motor foarte bun de la Mercedes de vreo 170 de cai dar un cuplu bun, intretinerea o sa fie de 5x mai scumpa, impozitul de vreo 10x udneva la 2000 lei daca nu mai multhappy, acum tu stii cum stai cu bugetul pentru intretinere ca de luat odata il iei, numai dupa asta sa nu te tragi de cap cu intretinereahappy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe prima variantă, din 2005.
Pa, pa.

| shoter97 a răspuns:

Salut!
As alege hyundai-ul!