| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Vi se pare ok si sigur sa comand o motocicleta din Germania de pe mobile.de. E ceva sigur daca as cumpăra de acolo?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Mobile.de nu este site dai comanda si ti se livreaza acasa! Ori tu ori altcineva trebuie sa mearga personal in Germania pentru a cumpara ceea ce doresti (suni proprietarul si stabilesti cand vrei sa te duci acolo), trebuie sa fi de fata cand se fac actele vehicului pe numele tau. Site-ul este sigur, dar tu trebuie sa fi sigur daca vrei sa iti cumperi din Germania o motocicleta.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e ca și cum mobile.de e un magazin online. Dacă vrei omotocicleta de acolo te duci pana la vânzător și o cumperi, caz în care oricum o verifici

| Gaby212 a răspuns:

Nu conteaza site-ul de pe care o cumperi...Ideea este ca nu e ceva sigur deloc!
Inainte sa o iei trebuie sa vezi cu ochii tai ca merge bine, chiar sa ii faci o revizie tehnica la un service autorizat(cu acordul proprietarului, desigur)

| Tuderlus a răspuns:

Da dar platesti mult transport-ul.