| black34white a întrebat:

voi ce a-ti alege dintre un vw passat din 2007 motor 2.0 diesel, volvo s60 2007 motor 2.5 benzina, ford focus 2008 1.8 benzina, mazda rx-8 din 2008 motor 2.2 benzina, volov s40 2006 motor 2.0 diesel si de ce?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum ai vrea sa alegem dintre amestecul ala?

rx-8 e de pe alta planeta, cum as putea sa il compar cu passatul?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Passat 2007 - cazan
Volvo S60 2.5 - taxe enorme in RO
Focus 1.8 - ce cauta aici?
Mazda RX-8 - vorbeam de masini sport?
Volvo S40 'dizal' - ai facut o tocanita
Dintre masinile de mai sus nu poti face o comparatie decat daca esti putin idiot.
Toate au calitati/dezavantaje si intrebuintari diferite. Daca ai familie si ti-ar trebui un Passat nu-l compari cu RX-8, iar daca ai bani doar de Focus nu te uiti la Volvo si celelalte.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Comparatia ta este total irelevanta atata vreme cat pui Ford Focus langa Mazda RX-8 sau Volvo S 60.

| black34white explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Aici nu e vorba de o comparatie. Pur si simplu vreau sa aud si eu niste pareri care sunt mai bune happy si ca piese si ca tot.

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Volvo S60.De ce? Este e o masina sigura si puternica.Passat si Focus vezi peste tot.Mazda RX-8 e mai pretentioasa un pic si trebuie sa ai mai multa grija cu ea.

| Adikis a răspuns:

Diferenta dintre modele este cam mare ....adica e cam greu sa compari un 2.0 diesel cu 2.5 benzina laughing Eu personal as alege passat sau s40. Sunt masini destul de des intalnite peste tot deci daca o sa ai vreodata probleme, o sa gasesti piese la pret mai mic. Motorul 2.0 trage rezonabil la un consum bun si ambele masini arata foarte bine, mai ales Passat happy