| Ewals a întrebat:

Salut TPU vreau să-mi achiziționez o mașină cu motor 2000c nissan qashqai sau Toyota ce ar fi mai ok la întreținere și piese?

3 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Diesel sau benzina? In general toyota sunt considerate mai fiabile deci si de are nissan piese mai ieftine ( cateva la comun cu Renault), la toyota o sa se strice mai rar.

Răspuns utilizator avertizat
| Bariel a răspuns:

La intretinere clar qashqai deoarece imparte platforma cu renault, poti spune ca este echivalentul lui dacia duster. Toyota, sa spunem rav4(se incadreaza in cerinta ta) e mai sofisticata si mai scumpa, dar e fiabila (mai ales motorul pe benzina).