| vlad93fcv a întrebat:

Salut tuturor.Am cateva intrebari sa va adresez.Detin permis de conducere categoria B de 2 ani jumatate.Insa in aceasta vara vreau sa dau de C + CE.Peste doua saptamani implinesc 21 de ani deci e totul ok.Intrebarile mele sunt : cand voi obtine categoriile, permisul imi va fi schimbat pentru a fi completate datele obtinerii celor doua categorii suplimentare pe langa B-ul deja obtinut? Iar a doua intrebare e daca, cunoasteti o scoala buna pentru cat. C; CE cu instructori priceputi si preturi mai convenabile in orasul Pitesti sau Mioveni? Daca puteti lasati-mi un nr de telefon, un site, orice.Va multumesc si o saptamana perfecta sa aveti!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Dupa ce termini cu autotrenul iti va veni permisu be si ce sau b be c ce. Trebe sa intri la o scoala unde au relatii cu politaii altfel o sa ai piedici cand dai examenu, cauta recomandari pe net, etc. Neamurile te pot indruma aici. Vezi ca hartl trans te face cu motorina dar e un inceput bun ca sa vezi Europa neavand vechime in meserie, atestatul principal o sa fie teorie scrisa si la pc apoi dai conducere cu camionu.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, permisul iti va fi preschimbat si vei primi unul nou.
Uita-te pe internet, acolo gasesti scolile si preturile pentru fiecare categorie.