| tusha a întrebat:

Salut tuturor! Daca avem vreun mecanic de ATV-uri pe aici, am o problema cu Suzuki LTZ-400
Porneste,si se opreste. Uneori mai sta si la relanti,dar da rateuri cu foc pe esapament,uda bujia,si se opreste. Daca il accelerez, moare direct, si nu mai porneste decat peste cateva ore.De asemenea miroase a benzina pe esapament dupa ce se opreste.Ca si cum s-ar inunda u benzina.
Problema a inceput incet si s-a agravat in decursul la o luna.
Am fost la un mecanic din Bacau, dar nu a putut sa il rezolve.A spus ca s-ar putea sa aiba probleme la valve.Sunt din Bacau. Daca e vreun mecanic pe aici ii pot trimite video.As vrea sa il repar ca are multe luni de cand sta asa.Multumesc.

1 răspuns:
| AndronacheIonut a răspuns:

1. Carburatorul nu este reglat corect benzină în exces, vezi cuiul de dozaj să fie siguranța pusă pe canalul 3 cum ajungi la acest în partea superioară a carburatorului ai un capac îl desfaci și după ai o membrană și ajungi cu ușurință la cui, și șurub de aer amplasat pe o parte a carburatorului trebuie să fie 2.5-3.5, la cald se face reglajul