| Luca_Daniel_1995 a întrebat:

Salut, am un motor am6 de 49. are o problema: porneste usor, sta la relanti dar cand dau sa accelerez moare si da rateu. am fost la un mecanic si mi-a zis sa ii schimb setul, am facut-o, dupa tot la fel facea,mi-a zis sa ii schimb carburatorul am facut-o, tot la fel, apoi a zis ca pe partea electrica, platoul si bobina, nimic tot la fel. ce ar putea avea? multumesc

1 răspuns:
| nelutu33k a răspuns:

Am patit si eu exact la fel schimbai semeringurile la ambielaj ca nu sunt scumpe si galeria de admisie acel gat de cauciuc care merge din carb in motor sa nu fie crepat pentru ca o sa iti traga aer fals si verifica si muzicuta e sub el si vezi daca inchide bine sa nu se vada lumina printre lamele si daca nu merge nici dupa asta verifica pompa de vacuum sa inchida bine sa curga benzina doar cand tragi aer pe celalalt furtun ca ia are doua si e imposibil sa nu mearga