| Isys a întrebat:

Salut tuturor! Exemple de modele de mașini cu acea bara din spate, deasupra portbagajului (cum se numește?) și sunt joase?
Ofer fundă!

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Subaru Impreza wrx
Nissan Gtr
Ferrari f40 etc.
- se numește spoiler sau eleron.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RobertMoon):

IAline. "" trboclenciul, sau rotocumba aceea de pe ortbagaj"" se numeste Elron, sau Aripa Deportanta SI AJUTA LA CRESTEREA ADERENTEI. Spoilerul este "masca" barei de protectie care eficentizeaza coeficientul aerdinamic.winking tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si la Logan poti sa ii pui un eleron

| JusTPauL a răspuns:

Eleron. Pe orice mașina se poate pune. Plus o suspensie reglabila și o lași cât de jos vrei. Nu e mare filozofie.

| shmata a răspuns:

Spoiler