| Georgy_Danny_1993 a întrebat:

Salut Tuturor! sunt nou pe forum si nu cunosc prea multe lucruri despre masini....am cumparat un golf 5 din germania fara casetofon.am cumparat un mp3-player,am demontat bordul pt a lega casetofonul la mufe dar surpriza....masina nu are mufe, cabluri si nici boxe.asa a fost cerinta primului propietar.acum intrebarea mea pt cei care stiu si ma pot ajuta,se pot trage fire si mufe pt casetofon? daca da, trebuie recunoscut casetofonul de catre computerul de bord? cer sfaturi va rog! va salut

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Depinde ce mp3 ai cumparat, daca e unul oem da, e cel mai probabil sa fie nevoie sa il legi si la computerul de bord, dar daca e unul am, e mai usor, iei cablurile necesare, aduci de la baterie 2 fire, pe plus montezi o siguranta, iei o masa de undeva depe caroserie, iei firele pentru boxe, cauti schema pinilor, si faci legatura, eventual si o antena daca e nevoie, nu ar trebui sa fie foarte complicat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.golf-club.ro/ Trage un ochi aici.
NU am golf nu ma pricep prea bine de unde se trag mufele si etc la aceasta masina, logic ar fi o statie, boxele legate la statia de amplificare, dupa statia cu mufele la contact/baterie si apoi la mufele aux/out casetofon.

| Georgy_Danny_1993 explică:

Am un casetofon cu lcd "bluetech". treaba nasoala e ca trebuie demontat bordul si fetele de la usi pentru noul circuit...e prima masina care vad ca nu are circuit pentru casetofon....naspa.ms mt pentru sfaturi! o seara buna tuturor