| Geo0302 a întrebat:

Salut useri TPU, am si eu o intrebare, mai mult o rugaminte. De curand mi-am luat permisul si ma gandeam sa imi iau o masina sunt 1000 EURO, nu's avut, atat am, chestia este urmatoare sunt mai solid de fel, la vreo 130 de kg, la 1.80 inaltime, si nu stiu ce masina imi pot gasi in bugetul pe care il am si sa nu trebuiasca sa bag bani in ea din prima luna de cand o iau. Multumesc anticipat astept pareri.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu o sa ofer prea multe motive si alte detalii, dar, cand am citit intrebarea ta, mi-a venit in minte o masina care ti s-ar potrivi.
Si anume, Opel Vectra B.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Orice mașină second pe care o cumperi necesita o investiție inițială. Obligatoriu se schimba kit distributie (+pompa de apa, daca e pe aceeași curea), ulei, filtre. Nu strica nici un set de bujii, daca e benzinara.
Apoi nu trebuie uitata nici transcrierea. Nu mai costa atât de mult, dar tot sunt niste bănuți, la care se adaugă si politaRCA si eventual rovinieta.
Așa ca ți-aș recomanda un Astra F, ai șanse sa mai gasesti cate unul in stare buna, e ieftin la întreținere si destul de fiabil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sincer nici nu stiu ce masina de 1000euro poti lua fara sa bagi bani in ea

| Nimeni10 a răspuns:

Renault scenic I motor de 1.6 benzina preferabil, una in stare Ok găsești pana in 900-1000 euro dar sa te aștepți sa bagi vreo 2 bani