| Ionut_Podasca_1998 a întrebat:

Salut, va rog ajutați-ma, îmi pot recupera permisul de conducere suspendat fără dovada de plata a amenzii? Menționez ca a fost suspendat pe 30 de zile

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu conditioneaza restituirea permisului de conducere, la expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce, de plata amenzii, asa ca o sa-ti fie restituit la expirarea perioadei de 30 de zile.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Permisul il poti recupera dupa 30 de zile. Dar amenda trebuie platita, in caz ca nu ai facut-o, ca va creste cu timpul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, nu stiu ca fie conditionata recuperarea permisului de plata amenzii