| GhermanRares a întrebat:

Salut! Va rog ma puteți ajuta? Am un atv 125 4t China și nu înțeleg de ce sta la relantii doar când vrea (adică câteodată) iar când nu sta moare iar dacă la pornire motorul e rece nu porneste decât dacă îl accelerez. înainte nu aveam nici o problema când era rece nu trebuia accelerat sa pornească dacă știți ce ar putea avea, va rog scrieti-mi.

1 răspuns:
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Carburator curata-l sau unu nou benzina din rezervor sa nu fie cu apa/impuritatii daca a stat mult timp rezervoru curata-l fal luna si dupa pui un carburator nou cel mai indicat.