| Andrei26253 a întrebat:

Am o problemă la o drujba china, pornește dar când o bag îl lemne se blochează sau cand o pornesc cu motorul rece nu vrea să se accelereze, dacă încerc să o accelerez moare motorul și trebui să aștept 1-2 minute cu ea la relanti.

Răspuns Câştigător
| Nick007e a răspuns:

Trebuie reglata cantitatea de aer benzina ce intra în carburator

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pai daca e china normal sa nu mearga in lemn romanesc laughing
Vezi sa nu fie filtru de aer imbacsit cu praf, scoate curata filtru de aer si incearca iar.
Pune si taie lemne chinezesti ca de aia nu merge laughing

| Andrei26253 explică:

Nu moare motorul pur și simplu nu se mai mușcă lanțul (e bine ascuțit si ungerea e buna)