| DragoiRoxyDanutz a întrebat:

Salut vin si eu cu o întrebare am un fiat doblo 1.9 diesel an fabricație 2002 nu mi se aprinde bordul nu îmi merg semnalele, avariile si nici luminile motorul învârte și nu porneste. Ce poate fi?

2 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Pff. La partea electrica poate fi orice. Se începe de la baza. Bateria verificata sa fie încărcată. Apoi luat siguranțele și văzut dacă una e dusa. Apoi verificat relele ( foarte probabil sa ai un releu ars). Apoi verificat alternator, electromotor. Motorul învârte normal? Chestia asta s-a întâmplat dintr-o data?

Fiind iarna, poate ți s-a dus pe. Bateria. Ia și tu alta și fa testul

| DragoiRoxyDanutz explică (pentru SuNaM):

Motrul învârte normal, bateria am schimbat, siguranțe, relee verificate s-a întâmplat. dintr-o dată seara am lăsat-o bună a doua zi nu a mai pornit