| EmanuelValvette a întrebat:

Salut,vreau sa achitizionez un ATV Yamaha Grizzly 125cc(nou) dar nu stiu prea multe despre tipul asta de atv.Stiu ca nu e chiar cel mai puternic si bun dar nici nu vreau asta, intrebarea mea e se merita sa cumpar un atv de asta?(link catre acest ATV : http://www.tocmai.ro/atv-yamaha-grizzly-13092324.html )In cat timp trebuie sa schimb vreo piesa la el si cat de rezistent e? Dati-mi cat mai multe detalii puteti despre el.Multumec

4 răspunsuri:
| Mariussss14 a răspuns:

Nu iti cumpara motoare china ca o sa ai numa probleme eu am patit-o!

| AlexandruManase a răspuns:

E un atv bunişor, iar despre rezistenţă, contează cum îl foloseşti. Dacă eşti genul de băiat să te bagi prin toate şanţurile şi să-l trânteşti prin toate găurile, mai mult de un an nu o să te ducă fără să schimbi ceva. Dacă ai între 10-16 ani, e perfect, nu ai nevoie de viteză, o să te convingi şi tu.

| Stoiu_Denisa_1998 a răspuns:

Sa nu iti ei atv din asta. am eu la fel nu te tine mai mult de 2 luni fara sa bagi bani in el. Trebuie sa ai aparat de sudura sa cumperi un atv desta. E prost rau de tot la fier se rupe din toate fiarele mai ales motoru si sub motor, jrilaju spate, directia, dar la viteza si demaraj este f bun intrec atv de 250cc. Si motoru pica repede deoarece nu au racire.

| vlydi a răspuns:

Nu are nimic daca e chinezesc, intr-adevar nu sunt asa de rezistetnte ca cele jaboneze de exemplu sau ca cele americane insa sunt bune sa il feresti de apa. am si eu model asemanator s sunt foarte multumit singurul lucru care l-am schimbat a fost bendixul si bujia in rest merge perfect.