| Levington a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar o masina de la cineva! Masina are numere rosii si programare la RAR peste o luna! Intrebare e: ce acte trebuie sa-mi dea respectivul si ce pasi sunt de urmat pentru a nu avea probleme?

Răspuns Câştigător
| UNkF a răspuns:

1.Contract v/c sau factura daca e pe firma
2. CMR (in caz ca masina nu a fost adusa pe roti si sa justifici cum a adus-o sau ceva de genul)
3.Fiscal (mie nu mi-a trebuit, dar nici nu l-am avut depinde de la primarie la primarie) ex la mine cand s-a dus tata la primarie era x si a zis ca imi trebuie fiscal si cand s-a dus in alta zi era y si a pus stampile pe tot fara sa se uite ce si cum.
4. Brief-ul Mare si Mic (un fel de talon daca e din Germania)

Si cam atat sper ca nu am uitat nimic.