| blintzz a întrebat:

Vreau sa cumpar un golf 5, are servodirecție stricata, nu-i funcționează. Cam cât costa sa repar servodirecția?

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Destul de mult, este vorba de servo electric, nu hidraulic si la masinile 2005+ preturile de intretinere la VAG-uri a crescut considerabil fata de cele sub 2005. Cel mai bine ar fi sa te feresti de masinile cu probleme, ii repari servo si dupa te trezesti ca-i mai pica una alta... Mergi la un service cu masina si fa o constatare, cel mai simplu asa, numai bine o pui pe elevator si vezi ce are pe dedesubt, daca are bucsaraia in regula, sa nu aiba jocuri... daca tot o iei cu probleme sa nu aiba prea multe.

| alex495 a răspuns:

Daca e dusa pompa una noua e 2000 de lei plus tot pachetul cu coloana de directie, de la dezmembrari am gasit si cu 400 de lei decat pompa