| ankyamalia a întrebat:

am un golf 5 din 2005, acum ceva timp mi-a apărut în bord beculetul de la servodirecție, după a dispărut. Acum după câteva săptămâni a apărut din nou dar când am repornit motorul iarăși a dispărut.ce poate fi? a mai patit cineva așa ceva? o zi buna! servodirecția e electronică la golf 5.

1 răspuns:
| Ardei87 a răspuns:

Eu am patit la un Passat B6! Am de un an volanul rosu aprins in bord! M-am interesat si am inteles ca e un senzor de pe caseta care trebuie eliminat alt mecanic mi-a zis ca e ceva in interiorul volanului care e decalibrat sau e nu stiu ce. pe tester ti-ar zice cel mai sigur. eu iti zic ce am patit eu.