| Mystyco a întrebat:

Vreau sa cumpar un scuter si are kit de 80cc il pot conduce cu categoria B? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu categoria B poti conduce, in plus, doar cele care se incadreaza la categoria AM (mopede - de pana la 50 cmc) si cele care se incadreaza la categoria B1.
Pentru cele de la 51 cmc la 125 cmc este nevoie de categoria A1.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Categ B echivaleaza doar AM, adica pana in 50cmc

| blAster85 a răspuns:

Normal man odata ce ai B.cred nu stiu ca eu stau in Spania si aici dupa 3 ani cu B te lasa sa conduci motor de 125, sau sa nu aibe mai mult de 15cp

| suntserios a răspuns (pentru blAster85):

Cand o sa se aplice legislatia rutiera din Spania si in Romania atunci sa ii zici "Normal"

| blAster85 a răspuns (pentru suntserios):

Ahm ok, am inteleshappy