| Andrei_Marius_1999_Zn3V a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr și eu un subwoofer. Din cate știu cele pasive sunt mai puternice deci optez pentru unul de genul asta. Am nevoie de câteva exemple de subwoofere care pot sa facă sa vibreze mașina și ce e pe lângă ea fără să-l dai la maxim. As dori sa îmi dați exemple și de amplificatoare pentru ele. Prețul lor sa nu depășească 1000lei. Eu am găsit câteva modele de subwoofere. Care vi se pare cel mai puternic și mai bun? Și ce amplificator ar trebui sa folosesc pentru el?
1. Sony*XS-NW1202E*
2. Mac mp box 300
3. JBL*GT5-1204BR
4. Pioneer ts-wx303
4. Alpine SBG-1244BP
Cam astea sunt. Cele care mi le recomandați vreau sa fie cam în aceleași dimensiuni. Adică nu prea mare pentru ca o sa îl pun într-o hatcbackh. Aștept părerile voastre.

3 răspunsuri:
| Alex007xD a răspuns:

Iti recomand un Subwoofer Edge. Sunt ieftine (undeva pe la 300-400 euro) dar are o forta de neimaginat.

| Max3sem3 a răspuns:

Salut,
parerea mea, cea mai ideala optiune calitate/pret care o am montata pe un BMW e46 2002 este:
Subwoofer: JBL GT5-2402BR, https://www.amazon.de/......ref=sr_1_1 ie=UTF8&qid=1500922813&sr=8-1&keywords=jbl+gt5-2402br
Amplificator: HIFONICS BRUTUS MONOBLOCK BXi-2000D, https://www.amazon.de/......ref=sr_1_1 s=ce-de&ie=UTF8&qid=1500922987&sr=1-1&keywords=hifonics+brutus+bxi2000d
Kondensator: Hifonics HFC2000, https://www.amazon.de/......_1_fkmr0_1 s=ce-de&ie=UTF8&qid=1500923116&sr=1-1-fkmr0&keywords=kondensator+2f+hifonics
Astea te ametesc cu volulul la jumate :) sunt foarte multumit. daca ai vrea mai mult de atat, ar fi pentru competitii...

| Andrei_Marius_1999_Zn3V explică (pentru Max3sem3):

Deja e prea mult. Vreau ceva mai micuț si prețul subwoofer împreună cu al amplificatorului sa nu depășească 1000lei.