| Andrei199114 a întrebat:

Salut vreau sa-mi cumpăr un opel corsa c din 2002 cu motor de 1.2 as vrea niște păreri e buna ca masina?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E buna. Motorul trage foarte bine.
Ca probleme cronice:
-pedala de acceleratie se defecteaza (poate fi reparata uneori)
-intinzatorul la distributie incepe sa bata cam repede
-fiind motor eficient, multe au kilometrajul dat inapoi, si consuma ulei; odata ce consuma ulei, incepe sa se aprinda si becul "check engine".

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Da tio spun din experienta. eu personal detin un bmw e46 320d dar unchiul meu este mecanic si are pentru oras un corsa de 1, 2 de 4 ani este foarte multumit de el, consuma putin in oras si este o masina reusita. mie personal mi-a placut sa merg cu ea mai ales in oras dar si pe drumul european, nu am avut niciodata senzatia de derapaj sau alte chesti, mi-a placut masina singura masina cu care am derapat intradevaratul sens al cuvantului a fost un bmw e92 335i in ciuda faptului ca are xdrive. parerea mea este ca este mai buna si nu iti lua dizel cu motoare mici deoarece consuma mai putin este adevarat dar nu sunt fiabile. motoarele dizel se intretin mai greu iar cine imi va spune ca nu sa invete mecanica si apoi sa vorbeasca

| albastrualb77 a răspuns:

Da e destul de buna dar depinde si la ce pret ai vrea sa o cumperi.

| Mihaela_Bella_1990 a răspuns:

Sincer eu am avut acest gen de masina si nu este chiar asa de buna si derapeaza foarte mult!

| jmmichirie a răspuns:

Mai bine cauta un vw polo diesel de dupa 2000 cu motor 1, 2 sau 1, 6. Consuma cat un scuter si se comporta mai bine in trafic.

| vilcurobert10 a răspuns:

Este buna. Ti-o recomand. Dar ai putea sa zici pretul?