| Bananito a întrebat:

Salutare, am achiziționat de curând o mașina iar pe certificatul de Germania am trecute și jantele de R19, când am efectuat Rarul nu au fost trecute pe motiv ca după codul de motor pot echipa mașina cu anvelope pana in 18, se poate face ceva in privința asta sau necesita reomologare?

1 răspuns:
| Aditu94 a răspuns:

Salut, daca in cartea masinii este trecuta si aceasta dimensiune de anvelope, atunci nu e nici o problema..insa daca RAR nu autorizeaza acea dimensiune, recomandat ar fi sa mergi la alt RAR ..sa le dai binete si sa iti scrie in carte si in talon ca poti avea acele dimensiuni.