| AdiMihai25 a întrebat:

Salutare.
Vreau sa vopsesc jantele /cauciucurile si parti ale caroseriei la masina.
In afara de un spray bun, mai necesita ceva sa nu se duca vopseaua la spălare, zgarieturi?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Colantarea e cea mai buna, ramane uniforma in schimb vopseaua ramane cu oscilatii nu dreapta uniforma cand da soarele in ea si te uiti din apropiere vezi diferenta. Un spray negru pentru cauciuc e bun 3M cred ca au si ei sau wurth

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa vopsesti cauciucurile?

da, la jante ai nevoie de curatate corecta, degresare ca sa tina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vopseaua la spray vine cu 0 garantii, si o multitudine de reactii in momentul in care duci masina la vopsitorie profesionista; pentru ca substantele din spray sunt un fel de acuarele, iar cele folosite de vopsitori au diluanti puternici, care dizolva lucrarea copilareasca pe care o faci tu.
Majoritatea vopsitorilor, cand vad un cazan cu dungi la spray pe el, se intorc cu spatele si auzi doar "nu am timp".

| Panamax a răspuns:

Eventual o bidinea pentru retusuri.

| nicu991 a răspuns:

La jante poti sa te bagi dar după vopsea trebuies si 2-3 straturi de lac protector altfel se cojeste ca toti dr@cii. La caroserie să nu te bagi cu spray-uri că nu rezolvi nimic, o să se vadă ca pișatul pe gard.

| Romaniamafia a răspuns:

Smirghel, grund, vopsea, lac, poate si chit.

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Nu iti recomd sprayurile sunt moi se decojesc repede cauta pe cineva specializat