| ArotariteiEduard a întrebat:

Salutare. Am nevoie de o parere. Vreau sa imi cumpăr un Chrysler 300c dar nu sunt hotarat care motorizare e mai buna.2.7 benzina sau 3.0 diesel?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

O motorizare cu benzină, cum ar fi 2.7L din Chrysler 300c, va oferi o performanță puternică și un sunet mai sportiv. Este mai bun pentru călătorii scurte sau pentru a fi utilizat ca mașină de oraș.

O motorizare diesel, cum ar fi 3.0L din Chrysler 300c, va oferi o economie de combustibil mai bună și poate fi mai potrivită pentru călătorii lungi sau pentru utilizarea ca mașină de afaceri.