| HerrAdrian a întrebat:

Salutare, am o masina inscrisa in Germania pe numele meu, as dori sa o scot de tot de la nemti ca sa nu mai figurez la ei cu asigurare, TUV, etc. Si sa o inmatriculez in Romania. Ce trebuie sa fac ca sa o scot din Germania?

1 răspuns:
| Catalinf82 a răspuns:

Salut. Trebuie sa mergi cu actele masinii la inmatricularii/radieri si sa o radiezi. Poti pleca cu ea acasa pe platforma sau iei nr rosii provizorii. Apoi de la asigurare se scoate automat si de la impozit. Daca mai ai de primit bani pentru asigurare sau impozit ii vei primi in cont.