| Selvius_Sebys_1992 a întrebat:

Am o problema de ceva timp si pur si simplu nu gasesc un raspuns concret, m-am gandit ca poate aflu de aici.
Am un cielo din 2004, si as vrea sa i schimb suspensia stoc cu una sport reglabila.
Tin sa mentionez ca nu sunt cunoscator nu am cunoștințe în mecanica.
Va rog mult, daca ma poate ajuta cineva cu un model de suspensie compatibil ar fi super!
Care ar merge perfect fara prea multa bataia de cap si care mi ar putea cobora masina cu 5-6 cm

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"n cielo din 2004, si as vrea sa i schimb suspensia stoc cu una sport reglabila"

tare mi-e teamă că vor fi mai scumpe decât mașina in sine

...dar vezi pe epiesa.ro

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masina ta este 100% compatibila cu Opel Kadett E la piesele de mecanica, si partial compatibila cu Opel Vectra A/Calibra.
Suspensia cred ca merge de la Calibra/Vectra A, si se gasesc kituri de arcuri sport incepand de pe la 400 de lei, suspensii complete pe la 1000-1500 de lei.