| numaieoadi a întrebat:

De 2 zile am o problema cu sunetul la laptop. Cand introduc jack ul de la boxe acesta nu mai reda sunet in boxe iar cand il scot. acesta are sunet in boxele proprii. am incercat sa reinstaez driverul de la sunet. Boxele merg la telefon. Cine ma ajuta funda!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sunetul se aude in laptop cu mufa boxelor scoase, atunci e la mintea cocosului ca driverele functioneaza bine si nu trebuia reinstalat.
Daca boxele se aud cand sunt conectate la telefon, atunci si ele functioneaza.

Ca urmare, exista doua explicatii posibile:
- ori ai reusit sa rupi mufa din laptop
- ori AI BAGAT MUFA BOXEI IN ALTA GAURA, a microfonului tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe iconita cu sunetul de langa ceas si apoi vezi la mixer daca este ceva in neregula. Trebuie sa bagi jack-ul in mufa verde.