| CiocolataBuna a întrebat:

Am un ford focus 2001 combi si ma deranjeaza ca nu am bec in spate cand deschid usa...este ceva adaptabil in situatia asta? Chiar daca e cu baterii...

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Daca poti taia o fereastra in tavan in chestia aia din tavan si sa lipesti o lampa micuta ca cea din fata, sau nu stiu cum e la tine. Poti trage ceva cabluri de la lumina din fata, in acea fereastra micuta ce ziceam sa tai.Acolo o sa tragi cablurile si le conectezi la acea lampa, sau lumina cum ii zici tu.Lumina aia o poti lipi direct de tavande metal, sunt ceva chestii adezive care se lipesc f bien si stau acolo fara probleme.Deci eu asa as proceda daca mar deranja si as vrea sa am lumina sin spate.Atunci cand se vor aprinde luminile in fata se aprind si cele din spate. Daca vrei sa se aprinda doar atunci cand deschiz usa din spate,aia e ceva mai complicat, trebuie sa vezi cum este usa din spate, sa cauti sa tragi un fir de acolo, dar asta e prea complicat, trebuie sa desfaci la usa, trebuie sa te pricepi ceva mai bine.Deci s-o faci tu fa cum am zis tragi cablurile de la lumina din fata.