| Cristian0009 a întrebat:

Salutare, am un Golf 1.4 din 99 pe Benzina si nu stiu cum se face ca eu cum stau pe loc imi moare motorul. Am fost intr-un alt oras astazi, am bagat benzina si numai murea motorul cand statea masina pe loc nu mai avea probleme, ei bine. Ajung aici unde locuiesc si tot asa cum stau putin pe loc moare motorul ...deci nu inteleg cum sa iti moara motorul cand nu accelerezi ori asta. O pun pe liber si degeaba ea tot moare. Ce se intampla? Chiar nu inteleg, cineva mi-a zis ca ar putea sa fie mizerie pe unde trimite benzina la motor si de aceea, dar poate veniti voi cu o explicatie mai buna. FUNDA

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme la alimentare. Jiglerul de relanti prinde mizerie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru darrio2007):

Pai si nu merge suflat? Tot Carfil au si astea, a?

| darrio2007 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Carfil la Volkswagen? Ma faci sa rad.Vezi care este si il sufli. Daca ai posibilitatea sa-l scoti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru darrio2007):

Stii ca eu eram ironic, nu?
Ma bucur ca stii ce e Carfil, dar jiclor la injectie... Aia era de ras.

| darrio2007 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De ras esti tu. La un motor pe benzina nu se poate vorbi de injectie.Cea pe care banuiesc ca o stii tu in prezent.Am vorbit de jigler la carburator, inteligentule! Carfil erau carburatoarele de la anticele Dacii.Sa-ti spun toata istoria lor?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru darrio2007):

Doamne, da idiot esti...
Chiar daca ai doar 13 ani, eu la varsta aia aveam experienta cu carburatoarele, dar stiam ca masinile nu-s ca Mobra mea...
Fa-ti o favoare si abtine-te.
Nu-mi spune istoria uzinei Carfil ca nu ma intereseaza, mai bine baga la cap: Din anii '90 incoace, cam toate benzinarele au injectie, iar dupa 2000 sunt injectii multipunct.
Poti sa-ti bagi undeva jicloarele tale, doar scuterele si drujbele mai au asa ceva.

| darrio2007 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sa-ti fie rusine, bai Nessie.Am nepoti la 13 ani. Vorbeste frumos. Daca nu ai cei 7 ani de acasa tine pentru tine.Nu mai arata si altora.

| Sofer a răspuns:

De unde alimentezi? (Mol, rompetrol, petrom, lukoil)? De la lukoil sa nu bagi niciodata! Eu am tot golf 4 1.4 si bag numai benzina ieftina de la MOL de 95 si nu mi-a facut niciodata probleme. Alte variante schimba filtru de benzina si daca ai fluctuatii la relantiu ar face bine sa cureti egr si clapeta acceleratie.

| Alin2017 a răspuns:

Poate nu e buna benzina acolo unde locuiesti tu sau poate fi varianta cu mizeria.In locul tau ma duceam la un service auto si intrebam acolo